Recrutam Strungar CNC Munca Strainatate Suedia

Tara: Suedia

Post: Strungar CNC

Numar posturi: 5

Angajator: IWR

Perioada: Determinata 6 luni – Nedeterminata

Salariul: incepand de la 2500 EUR net/luna

Comision de intermediere: 0 EUR

Descriere:

Agentia de recrutare IWR cauta – Strungar CNC – Programator 3D EdgeCam  CAD/CAM – pentru un angajator din Suedia.

Se asigura: asigurarea medicala, cazare la cerere, transport de la cazare la fabrica.

Program de lucru 8 ore de luni pana vineri, cu posibilitate de ore suplimentare.

Descrierea postului:

  • Crearea si editarea programelor CNC (software 3D EdgeCam  CAD/CAM)
  • Rularea programului CNC pe maşina cu comandă numerică conform instrucţiunilor de operare şi cu specificaţiile tehnice
  • Programare si operare strunguri si freze CNC cu comanda numerica FANUC
  • Programare după desen 3D in software EdeCam CAD/CAM
  • Masurarea si verificarea pieselor si efectuarea de corectii (atunci cand este cazul) folosind instrumente de masura, conform cerintelor tehnice
  • Se asigura ca toate produsele executate in proces indeplinesc conditiile de calitate si specificatiile tehnice
  • Operarea echipamentului CNC
  • Pregatirea materialelor si fiserelor de prelucrare – optimizari paginare in functie de materialele disponibile si corectie erori de desen daca acestea exista
  • Estimare consum de materiale si timp de productie
  • Implicare in proiecte cu solutii tehnice
  • Ocazional, proiectarea de piese pentru prelucrare

Cerinte:

  • Experienta in programare si operare strunguri si freze CNC cu comanda numerica Fanuc
  • Cunostinte tehnice minime: desen tehnic, materiale
  • Atentie la detalii
  • Seriozitate, Punctualitate, Confidentialitate
  • Limba Engleza nivel mediu obligatoriu
  • Cazier curat
  • Seriozitate si precizie in realizarea sarcinilor de serviciu

Constituie avantaj dar nu o conditie de angajare:

  • Cunostinte: Fanuc, EdeCam CAD/CAM
  • Experienta anterioara intro companie din domeniul prelucrarii metalului

Responsabilitati:

  • Operarearea pe comanda numerica Fanuc si crearea – editarea programelor CNC in software 3D EdgeCam  CAD/CAM
  • Setarea parametrilor masinii
  • Masurarea si verificarea pieselor si efectuarea de corectii, atunci cand este cazul
  • Efectuarea operatiunilor de mentenanta a echipamentelor in vederea asigurarii conditiilor optime de exploatare

Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • Sistem de bonificatie
  • Contractul este pe perioada nedeterminata

Plecarea se face rapid, intre 1 – 2 saptamanii

Agentia de recrutare IWR nu percepe comision de intermediere!